Покер тактики: мощта на късната позиция – видео

Предимството на късната позиция при игра на покер е известно дори на начинаещите играчи. Точно затова темата е предмет в немалко специализирани издания по въпроса. Аз също съм дал приноса си в доста статии и предполагам, че ще продължа да я разисквам в други публикации и видео примери.
Видеото, което ви предлагам днес също отразява въпроса, но в един до голяма степен частен случай. Ако оставим настрана варианта, при който по условие само двама души играят покер на една маса – независимо дали под формата на турнир или кеш, – много често се случва и на масите с 6 или 9 души в края на ръката да останат двама състезатели. Тази ситуация е наименувана със специалния за целта термин Heads-Up.
Какво и е специалното на конкретната ситуация? При всички случаи не това, че остават само двама играчи. Спецификата, която имам предвид е, когато още прифлоп на покер масата – след като всички останали играчи се откажат от ръката – останат само блиндовете. А този казус е интересен, защото пряко кореспондира с понятието “агресия” при игра на покер.
Агресията е много дълга тема и аз й отделям специално внимание в много други публикации, но тук я споменавам, защото тя от своя страна е в пряка връзка с едно чисто човешко качество. Думата ми е за егото. Писал съм вече, че със сядането на покер масата разумният играч трябва да остави егото си отвън. Но това също е отделна и много дълга тема, затова нека по-скоро премина директно на въпроса.
Често се случва, когато в ръката още прифлоп останат само малкият и големият блинд, малкият – особено, ако е агресивен и добър (много често тези две понятия вървят ръка за ръка, правилно или не – в друга публикация) – да подходи с прифлоп рейз. Прави го от една страна с надеждата, като по-добър, да надиграе впоследствие големия блинд, особено, ако държи в ръка висока карта – асо или поп. Другата идея на това действие е, да принуди големия блинд да се откаже, внушавайки му, че държи мощна ръка.
Лично аз, следвайки стратегията Дабъл прайс екшън, почти никога не си хвърлям картите от големия блинд в тази ситуация. Независимо какво държа в ръка. Сега не е моментът да се впускам в подробни обяснения за съображенията ми – можете да се запознаете с тях от видео курса ми, – но в това видео ви предлагам един такъв пример.
Наред с всичко друго да играеш покер означава и да мислиш. Да използваш всяко действие и реакция на опонентите си, за да ги опознаеш, и в подходящия момент да предусетиш как разсъждават и съответно как ще постъпят. За да ги победиш, което в крайна сметка означава да им вземеш парите.
И за да не се получи текстът по-дълъг от самото видео, ще спра до тук. Двама покер състезатели един срещу друг. Кой ще победи? Отговорът е: този с по-силната психика. Защото картите в случая нямат никакво значение. Наслаждавайте се!
А ако видеото или аз (ти да видиш!) ви харесваме, подкрепете публикацията с едно “Харесвам” по-долу!
Всички мнения и коментари са добре дошли!
- Седмична форекс прогноза 5 – 9 юни - 03.06.2023
- Седмична форекс прогноза 22 – 26 май - 20.05.2023
- Седмична форекс прогноза 1 – 5 май - 29.04.2023