Покер тактики: Оксиморон ли е изразът „Пасивна агресия“ – видео

Когато говорим за агресия при игра на покер, стандартното схващане е, че трябва да се играе с големи залози. Разбира се, понятието е много широко и в зависимост от много други фактори и обстоятелства могат да се дефинират различни стилове на агресивна игра. Така или иначе оформили са се две основни категории агресивни играчи.
Първите, смятани за едни от най-печелившите покер състезатели, са възприели стегнато-агресивния подход – съкратено TAG ( от Tight-Aggressive на английски). Този маниер предполага да се влиза в малко ръце с най-добрите прифлоп карти (колкото и това понятие да е относително).
Другата основна категория са така наречените LAG покер играчи (от Loose-Aggressive). Те имат много по-либерални разбирания относно стартовите ръце, влизат смело в много ситуации и когато са добри, са много неприятен противник. Разбира се, често им се случва да загубят големи суми, и то точно от някой TAG играч, който е изчакал да му дойде силна ръка, играл е подмамващо и ги е сразил. Защото LAG играчите често се увличат и прехвърлят мярката.
Нека направя уточнението, че тези категории не трябва да се абсолютизират. Първо на първо това са крайни състояния, между които могат да се открият цяла гама стилове на покер масата. И после, конкретното поведение да даден играч зависи от много други – странични и до голяма степен временни – фактори, като умора, емоционално състояние, дали му вървят карти и т.н… Точно затова във всяка отделна покер сесия ние сме длъжни да следим развоя на събитията в момента и да не се осланяме на предварителни наблюдения.
След това най-общо и не носещо никаква нова информация въведение преминавам към конкретната ситуация, предмет на настоящото видео. В него представям виждането си, че не е задължително агресивната покер игра да се свързва обезателно с големи залози. Аз развивам този подход подробно във видео курса си “Покер стратегията Дабъл прайс екшън”, а тук давам само един пример, как този метод може да се прилага на практика.
Най-общо казано, малките залози могат да служат за примамка в случаите, когато държим силна ръка; могат да реализират блокираща функция срещу по-големи залози, а могат и да служат за успешен блъф. Така написано това изглежда лесно, но практическата реализация на способа е свързана с доста условности…
Видео клипът показва една ръка, реализирала печалба точно по този начин. Сумите са малки, защото и нивото е ниско – блиндовете са 0.10/0.25 долара ($25 Buy-In). Но, както е прието да се казва, принципът е важен. А отговора на въпроса от заглавието оставям на вас.
Всички видео клипове можете да изгледате накуп в yuotube канала ми.
Тази ръка може да се изиграе и по друг начин, и то не един. Може да се приложи истинска агресивна игра, може да се подходи пасивно, а може и да се комбинират двата подхода. Аз избрах този вариант, защото той съвпада със стратегията, която прилагам.
За вас пък остава да изберете дали да натиснете бутона “Харесвам”, след като изгледате клипа. И само да припомня: всички мнения и коментари ще бъдат публикувани!
Приятно гледане!
- Седмична форекс прогноза 5 – 9 юни - 03.06.2023
- Седмична форекс прогноза 22 – 26 май - 20.05.2023
- Седмична форекс прогноза 1 – 5 май - 29.04.2023